افتتاح سایت گیم هفت را بر تمامی گیمیر های عزیز تبریک عرض میکنیم


هدست واقعیت مجازی سونی پلی استیشن SONY Playstation VR

هدست واقعیت مجازی سونی پلی استیشن SONY Playstation VR

کمپانی سونی سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان بازی در سان فرانسیسکو از هدست واقعیت مجازی خود  تحت عنوان Project Morpheus پرده برداشت. اکنون پس از گذشت یک سال، سونی تاریخ عرضه این محصول به بازار را نیمه اول سال ۲۰۱۶ اعلام کرده است.

بی شک هیجان انگیز ترین بخش مربوط به نسل هشتم بازی های کامپیوتری و کارزار بزرگ وابسته به آن هنوز به طور رسمی آغاز نشده است. دنیای واقعیت مجازی پلتفرم جدیدی است که می تواند تمامی معادلات نوشته شده تا به این لحظه در دنیای بازی های کامپیوتری را به شکل کامل و همه جانبه بر هم بزند و مضاف بر آن ادامه ی رقابت در دنیای بازی های کامپیوتری را نیز سمت و سوی تازه ای ببخشد. قطعاً یکی از رقیبان سر سخت حاضر در بازار ابزار های مبتنی بر واقعیت مجازی بی هیچ تردیدی شرکت سونی است که با هدست واقعیت مجازی خود که به تازگی با نام Play Station VR شناخته می شود، در این بازار پر هیاهو حضور خواهد داشت.

«شوهی یوشیدا»، رییس استدیوهای جهانی سونی درباره صنعت واقعیت مجازی در یک سال اخیر گفت: “یک سال پیش ما در این کنفرانس از پروژه مورفئوس رونمایی کردیم. و در یک سال اخیر نیز دیده‌ایم که چگونه صنعت واقعیت مجازی پر سر و صدا ظاهر شده است. حالا بسیار بیشتر از گذشته مردم از دستگاه‌های واقعیت مجازی به مناسبت‌های مختلف استفاده می‌کنند. این اتفاق را نباید دست کم گرفت.” وی در ادامه به تلاش‌های یک سال اخیر این شرکت در بهبود کیت توسعه این دستگاه بر اساس بازخوردهای مصرف کنندگان و توسعه دهندگان اشاره کرد.

یوشیدا در ادامه از شور و شوق توسعه دهندگان گفت و اینکه اشتیاق این روزهای توسعه دهندگان برای دستگاه‌های واقعیت مجازی وی را به یاد روزهای نخستین توسعه بازی‌های کامپیوتری می‌اندازد.

همچنین یوشیدا آخرین مدل پروتوتایپ این دستگاه را نیز رونمایی کرد. دستگاهی با یک صفحه نمایش ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل RGB OLED که دارای رفرش ریت ۱۲۰ هرتز است و به ادعای یوشیدا “تأخیر فوق العاده کم پاسخ‌دهی است.” صفحه نمایش این دستگاه ۵.۷ اینچ است و دارای میدان دید ۱۰۰ درجه خواهد بود. ۹ لامپ LED برای ردگیری پوزیشن نیز حالا در این هدست قرار دارد که سه عدد بیش از مدل اولیه قبلی است. یوشیدا علت این افزایش را بهبود و تصحیح ردگیری اعلام می‌کند. طراحی کلی دستگاه نیز به گونه ای بهبود یافته که برداشتن یا گذاشتن آن بر روی سر راحت تر باشد.

در حالی که سونی بدون سر و صدا بر روی مورفئوس کار می‌کرد، دستگاه‌های واقعیت مجازی جدید یکی پس از دیگری وارد بازار شده‌اند. سامسونگ Gear VR خود را با همکاری آکیولس تولید کرد، اچ‌تی‌سی نیز به کمک Valve دست به تولید یک دستگاه واقعیت مجازی مبتنی بر پلتفرم Steam VR این شرکت زد. حتی کمپانی‌هایی چون دالبی و لایترو نیز که ارتباط کمتری با این تکنولوژی دارند، اخیرا به دنیای واقعیت مجازی وارد شده‌اند. و البته در نهایت آکیولس همچنان ارائه نمونه‌های اولیه و مخصوص توسعه دهندگان را ادامه می‌دهد و تا چند ماه دیگر ورژن مصرف کنندگان آن را به بازار خواهد فرستاد.

دیدگاهی ارسال کنید...

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تبلیغات بنری

پر بازدید ترین مطالب

تعداد بازدید: 12193
تعداد دیدگاه ها: 4

تعداد بازدید: 11593
تعداد دیدگاه ها: 31

تعداد بازدید: 8779
تعداد دیدگاه ها: 10

تعداد بازدید: 9865
تعداد دیدگاه ها: 16

تعداد بازدید: 7961
تعداد دیدگاه ها: 4

تعداد بازدید: 7687
تعداد دیدگاه ها: 29

تعداد بازدید: 3538
تعداد دیدگاه ها: 5

تعداد بازدید: 5552
تعداد دیدگاه ها: 16

تعداد بازدید: 5098
تعداد دیدگاه ها: 8

تعداد بازدید: 5517
تعداد دیدگاه ها: 10

آمار

بازدیدکننده امروز: 64
کاربران آنلاین: 0
بازدید ماه: 4229
بازدید کل: 165856